AKO SA STARAŤ O ÚSTNU DUTINU?

Hlavným pravidlom pre udržanie zdravého krásneho úsmevu počas celého života je dodržiavať pravidlá ústnej hygieny. Dokonca aj v dospelosti je možné získať kaz a parodontitídu, čo môže viesť k závažnejším ochoreniam.

Počas celého života je dôležité:

• Čistite zuby najmenej 2 krát denne zubnou pastou obsahujúcou fluorid na odstránenie plaku – lepkavý film na zuboch,ktorý je hlavnou príčinou zubného kazu.

• Dentálnu niť používajte každý deň na odstránenie plaku z medzizubných priestorov a z línie ďasien skôr, ako stvrdne a zmení sa na zubný kameň. Po mineralizácii zubného kameňa sa dá odstrániť iba profesionálnou dentálnov hygienou.

• Obmedzte konzumáciu potravín bohatých na cukor a škrob.

• Pravidelne navštevujte svojho zubného lekára pre prevenciu zdravia ústnej dutiny a profesionálne čistenie zubov.

Čistenie zubov je hygienický postup zameraný na čistenie povrchov zubov od zvyškov potravín a mäkkého plaku.

Väčšina čistenia sa vykonáva pomocou zubnej kefky, zubnej pasty, zubnej nite a doporučujeme taktiež používať aj ústnu spŕchu. Pri čistení zubov sa odstraňuje hlavná príčina zubného kazu a ochorenia ďasien – bakteriálny povlak. Odstránenie bakteriálneho plaku doma aj v zubnej klinike sú hlavnými opatreniami zameranými na prevenciu zubného kazu, ochorení parodontu (gingivitída, parodontitída), tvorbu pigmentácie zubov.

Dôležité!

Zubný kameň nemožno odstrániť počas domáceho čistenia, preto odporúčame navštíviť zubára dvakrát ročne na preventívne vyšetrenie a profesionálnu dentálnu hygienu.

Správna metóda čistenia zubov vyžaduje najmenej tri minúty-nemýlite sa, 120 sekúnd! Väčšina ľudí je dosť ďaleko od splnenia tejto požiadavky. Ak chcete správne vyčistiť zuby, použite krátke kruhové jemné pohyby, venujte osobitnú pozornosť línii ďasien, ťažko dostupným miestam umiestneným hlboko v ústach a oblastiam okolo výplní, koruniek a iných typov zubných protéz. Nižšie uvedené, ako venovať potrebnú pozornosť každej oblasti ústnej dutiny:

• Vyčistite vonkajšie povrchy horných a potom dolných zubov;

• Vyčistite vnútorné povrchy horných a potom dolných zubov;

• Vyčistite žuvacie plochy;

• Nezabudnite tiež vyčistiť povrch jazyka.

AKO ČASTO MENIŤ ZUBNÚ KEFKU?

Zubná kefka by sa mala meniť najmenej raz za tri mesiace. Preto môže byť výmena kefiek spojená s nástupom novej sezóny:

• kefka-zima;

• kefka-jar;

• kefka-leto;

• kefka-jeseň.

Je tiež dôležité zmeniť zubnú kefku po ochladení, pretože štetiny môžu hromadiť baktérie, ktoré prispievajú k opätovnej infekcii alebo vykonať správnu dezinfekciu kefky.

ÚSTNA HYGIENA U DIETI.

Čím skôr učíte svoje dieťa ústnu hygienu, tým menšie problémy s maxilofaciálnym systémom očakávate v budúcnosti. Hlavná vec je, že postup čistenia má prinášať dieťaťu potešenie a pripomínať hru. Pravidelnú ústnu hygienu by mali začať rodičia s výskytom prvých zubov a zavedením doplnkových potravín. Do veku cca 6 rokov sú zuby dieťaťa čistia rodičia a dieťa opakuje pohyby, a tak sa naučí cítiť a zvykať si na to, kde by mala byť kefka a ako sa pohybuje. Na vykonávanie vysokokvalitného školenia dieťaťa musia rodičia dokonale poznať techniku čistenia zubov. Postupne učte dieťa, aby sa podieľal na tomto procese, bez nútenia, hlavne vo forme hry. Osobný príklad je tiež veľmi dôležitý.

7 years agoČISTENIE ZUBOV SO STROJČEKOM.

Liečba strojčekom vyžaduje špeciálnu hygienickú starostlivosť o ústnu dutinu. Strojček sťažuje udržiavanie hygieny a vytvára ťažké miesta na čistenie.

Na čistenie zubov so strojčekom sa odporúča použiť špeciálne kefky, ktoré umožnia lepšie vyčistiť miesta medzi strojčekom a pod oblúkmi. Malo by sa však pamätať na to, že bežné čistenie pre tých, ktorí nosia strojček, nestačí. U pacientov s strojčekom sa vyžaduje profesionálne čistenie zubov každých pár mesiacov. Ak sa hygiena nevykonáva správne, výsledok liečby môže nepotešiť pacienta aj lekára.

AKÉ SÚ ŠPECIÁLNE POŽIADAVKY NA STAROSTLIVOSŤ O ÚSTNU DUTINU V DOSPELOSTI?

Aj pri správnej starostlivosti o krive zuby a ďasná môžu dospelí potrebovať osobitnú pomoc pri udržiavaní ústnej hygieny. Našťastie Digital Dental Clinic môže úspešne splniť tieto požiadavky.

Parodontitída začína v štádiu gingivitídy a je v tomto štádiu reverzibilná. Príznaky zápalu ďasien sú sčervenanie, opuch a krvácavosť ďasien počas čistenia zubnou kefkou. Ak spozorujete niektoré z týchto príznakov, obráťte sa na nás skôr, ako sa ochorenie stane závažným. V neskorom štádiu môže parodontitída viesť k strate zubov.

Zdravie ústnej dutiny môže tiež ovplyvniť celkové zdravie tela. Nedávne štúdie poukazujú na vzťah medzi paradontitídou a inými chorobami, ako je cukrovka a kardiovaskulárne choroby. Aby sa zabránilo paradontitíde je potrebné čistiť zuby najmenej dvakrát denne, používať zubnú niť každý deň a pravidelne podstupovať vyšetrenia a profesionálne čistenie zubov každých šesť mesiacov.

S vekom je možný vývin kazu zubov so starými výplňami (známych ako sekundárny, opakujúci sa kaz), ako aj koreňových povrchov zuba. Preto je dôležité čistiť zuby zubnou pastou obsahujúcou fluorid a pravidelne navštevovať zubára .

S vekom sa tiež zvyšuje citlivosť zubov. S vekom, v dôsledku klesajúcich ďasien, sú vystavené korene zubov, ktoré nie sú chránené sklovinou. Pri vystavení teplotným stimulom (studené alebo teplé jedlo a nápoje) sa na zubnom tkanive vyskytuje bolestivý pocit. Vo zvláštnych prípadoch môže byť bolestivý pocit spôsobený aj osmotickými (sladkými, kyslými) stimulmi. Ak máte bolestivé pocity – navštívte zubára. Hyperestézia môže naznačovať závažnejšie ochorenie, ako je kaz alebo poškodenie – prítomnosť prasknutého alebo zlomeného zuba.

Na posilnenie poškodených zubov sa používajú keramické výplni (inlay, onlay, overlay) alebo keramické korunky, keď zub nie je možné zachrániť fotokompozitnou výplňou(keď zub poškodený viac ako na 40%). Keramická výplň alebo korunka pokrýva alebo úplne skrýva poškodený zub. Korunka nielen podporuje poškodený zub, ale tiež zlepšuje jeho estetické vlastnosti. Implantáty a mostíky sa používajú na nahradenie stratených zubov. Implantáty nahrádzajú jeden alebo viac zubov a môžu sa tiež použiť na pripevnenie celkových alebo čiastočných zubných náhrad.

Calculate the price
Make an order in advance and get the best price
Pages (550 words)
$0.00
*Price with a welcome 15% discount applied.
Pro tip: If you want to save more money and pay the lowest price, you need to set a more extended deadline.
We know how difficult it is to be a student these days. That's why our prices are one of the most affordable on the market, and there are no hidden fees.

Instead, we offer bonuses, discounts, and free services to make your experience outstanding.
How it works
Receive a 100% original paper that will pass Turnitin from a top essay writing service
step 1
Upload your instructions
Fill out the order form and provide paper details. You can even attach screenshots or add additional instructions later. If something is not clear or missing, the writer will contact you for clarification.
Pro service tips
How to get the most out of your experience with Australia Assessments
One writer throughout the entire course
If you like the writer, you can hire them again. Just copy & paste their ID on the order form ("Preferred Writer's ID" field). This way, your vocabulary will be uniform, and the writer will be aware of your needs.
The same paper from different writers
You can order essay or any other work from two different writers to choose the best one or give another version to a friend. This can be done through the add-on "Same paper from another writer."
Copy of sources used by the writer
Our college essay writers work with ScienceDirect and other databases. They can send you articles or materials used in PDF or through screenshots. Just tick the "Copy of sources" field on the order form.
Testimonials
See why 20k+ students have chosen us as their sole writing assistance provider
Check out the latest reviews and opinions submitted by real customers worldwide and make an informed decision.
Other
Smart response.
Customer 462457, April 13th, 2022
Military
Excellent job
Customer 456821, November 8th, 2022
English 101
Thanks for helping me out.
Customer 463847, February 22nd, 2023
Psychology
I received a 91 on the quiz, which is still a good gade.
Customer 452455, April 5th, 2023
SEO
good
Customer 463813, March 8th, 2023
Accounting
Thank you for the revision! This is how it should look like.
Customer 463407, October 16th, 2022
SEO
A job well done
Customer 463679, May 13th, 2023
Military
Great effort.
Customer 456821, May 11th, 2022
Nursing
Awesome! Thanks
Customer 454007, June 19th, 2020
Public Relations
This writer did a good job on my paper, it had to be revised and I couldn't have asked for a better writer. My paper was on time. Thanks!
Customer 452621, January 22nd, 2020
Nursing
yes
Customer 452577, January 27th, 2020
Business Studies
I got a B on the paper. Which is okay. But would of preferred an A paper since I paid a bit more for better writing.
Customer 454445, June 2nd, 2020
11,595
Customer reviews in total
96%
Current satisfaction rate
3 pages
Average paper length
37%
Customers referred by a friend
OUR GIFT TO YOU
15% OFF your first order
Use a coupon FIRST15 and enjoy expert help with any task at the most affordable price.
Claim my 15% OFF Order in Chat